Intercamp 2016

18.05.2016 11:56

Ve dnech 13. - 16. 5. 2016 se v pevnosti Josefov u Jaroměře konala velká mezinárodní akce zvaná Intercamp. Intercampu se zúčastnilo téměř 3000 skautů a skautek ve věku 11 až 16 let z více než deseti států, například
ze Slovenska, Polska, Německa, Belgie, Nizozemska, Velké Británie nebo USA.

Pro účastníky bylo připraveno mnoho aktivit (např. postavení akvaduktu, vyplnění mnohajazyčné křížovky, posun těžkého břemene pomocí klád nebo hra kin-ball), které plnili ve skupinkách, jejichž členy byli děti různých národností.
V sobotu odpoledne byl na programu Food festival, jež si připravili sami účastníci - jednotlivé skupiny si připravily jídla, na která jsou děti zvyklé ze své domoviny a navzájem si je ochutnávali. Na závěr každého dne se konal koncert.

Intercamp se koná každý rok od roku 1966 a Česká republika je jeho hostitelskou zemí již po třetí (v roce 1994 a 2004 se akce konala v kempu Sycherákv Plzeňském kraji). Příští rok je hostitelským městem Intercampu město Warendorf
v Německu.

Více informací:

- o Intercampu jako takovém www.intercamp.info/en/intercamp/

- o Intercampu v Josefově (fotky a články) www.intercamp2016.cz